Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlčí špic REX

9. 5. 2008

ObrazekREX (17.11.1989-21.4.2005)

byl vlčí špic bez PP, i když ze spojení dvou jedinců s PP. Byl to první pes, kterého jsem měla přímo v domě/na zahradě a nemusela za ním dojíždět k babičce nebo k dědovi.

Rexe jsem dostala jako dárek od rodičů a od manžela. Rex byl chytrý, učenlivý, nebojácný a velmi sebevědomý pes a dobrý hlídač. Byl také milý a přítulný domácí mazlíček.

Jako nezkušení jsme poněkud podcenili důslednost při výchově. Vůbec nás třeba nenapadlo, že bychom se s Rexem mohli věnovat výcviku ... no, ale je fakt, že v té době bylo možno na cvičáku potkat zejména německé ovčáky, boxery, RTW, dobrmany a pod. S vlčím špicem bychom na cvičáku byli za "exoty" ... dnes velmi lituji, že jsme to alespoň nezkusili. Rex miloval hry na přetahovanou a jeho zákusy do rukávu od vaťáku byly naprosto ukázkové (držel "za zadní zuby",  držel pevně).

Rex byl úžasný komik a za piškotek byl ochoten naučit se kdejaký kousek :-). Škoda, že se tehdy netancovalo se psy nebo neběhalo agility ... to by byly disciplíny právě pro našeho Rexe.

Za 15 a půl roku, které jsme s Rexem prožili, máme spoustu krásných zážitků ... některé jsem popsala v rubrice VYPRÁVĚNÍ.

Z fotografií jsem udělala krátké VZPOMÍNKOVÉ VIDEO.

Obrazek

na Rexe vzpomíná: Iveta M.